O mně

2003 - Rekvalifikační kurz- MASÉR PRO SPORTOVNÍ A REKONDIČNÍ MASÁŽE - akreditovaný MŠMT ČR- agentura Aleš Zelinka

2011-2013 - Medicínské minimum pro homeopaty

2011- 2014 -Česká škola klasické homeopatie

2012 - Masáž lávovými kameny - Dexter Academy

2013 -  Letní škola klasické homeopatie - téma poruchy inteligence,poruchy chování, Aspergeův syndrom...

2013 - Masáž těhotných - Dexter Academy

2014 - Letní škola klasické homeopatie. téma: poruchy metabolismu- poruchy netabolisnu vstřebávání vápníku. poruchy metabolisnu mléka a mléčných výrobků, poruchy metabolismu kovů

2014 - Členka České komory klasické homeopatie - Profesionální poradce v klasické homeopatii

           Registrovaný homeopat  "ČKKH" č.172           

2015 - Medová detoxikační masáž- Dexter Academy

2017 - rozšiřující  kurz akutní homeopatie

2018 - Letní škola klasické homeopatie - poruchy funkčnosti plic, ledvin, žaludku a sleziny

2014 -  dosud - postgraduání kurz pro absoloventy České školy klasické homeopatie - témata - linie bolesti zad, linie artrózy, linie atopického exému, linie astmatu, linie poruchy paměti, linie chlamydií, linie léčby stresu, linie léčby traumatu.............

 

Jmenuji se Radka Purketová  a jsem masérka a homeopatka. Vzděláváním a získáváním vědomostí o regeneraci celého lidského organismu se zabývám řadu let. Již v roce 2003 jsem absolvovala rekvalifikační kurz maséra pro sportovní a rekondiční masáže. Pro absolvování kurzu jsem zvolila velmi kvalitní školu s velkým rozsahem výuky nejen masérských technik, ale i zdravovědy přednášené rehabilitačním lékařem. Bylo, a je pro mne velmi důležité, vědět co nejvíce nejen o indikacích masáží, ale i o kontraindikacích a stavech, kdy nelze masáž provést nebo ji aplikovat jen v omezeném rozsahu. Kvalita absolvované masérské školy je garantována pověřením ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, to znamená, že zkoušek se účastnil i nezávislý odborník pověřený odborem školství a lékař. 

Další vzdělání v oblasti masáží je pro mne absolutorium kurzu "Masáž lávovými kameny", která  mne velmi oslovila svými účinky.

Absolvovala jsem kurz s mezinárodní akreditací v Dexter Academy. Tuto školu jsem si vybrala nejen pro její vynikající pověst, ale také proto, že vyučuje aktivní masáži s kameny. Naučila nás nejen kameny přikládat, ale také práci s nimi. Na základě hmatů vycházejících z technik havajské masáže, jemnými a šetrnými pohyby, masíruji tělo klientky velmi příjemně teplými, hladkými, přírodními kameny. Na tělo klienta  tak současně působí několik vlivů. Moje ruce pracující velmi příjemnými ale zároveň přesně cílenými pohyby, teplo, které kůži předává kámen,vybraný olej se všemi účinky včetně aromaterapie  a také kámen jako takový. Dochází tak k maximálnímu uvolnění svalstva za velmi příznivých podmínek.

Dalším  absolovovaným masérským kursem je masáž těhotných. Byl to pro mne jako masérku nesmírně obohacující kurs.Absolovovala jsem ho opět v Dexter Academy.Přednášela nám paní  Mgr Zuzana Timová.masérka a instruktorka s dlouholetou praxí nejen v masáži těhulek ale i v aromaterapii.Předala mám obrovské množství informaci,z nichž budu čerpat velmi dlouho u masáží maminek ale i ve všech dalších oblastech své práce.Vysvětlila nám, jak důležitý je právě v této oblasti pozitivní přistup k mamince a jejímu dítěti,jak je oba harmonizovat,tak aby pro ně oba  byla masáž co nejpříjemnější zážitek a také jak mamince co nejvíce toto náročné období zpříjemnit.


Zatím posledním absolovovaným kursem je medová detoxikační masáž- K této masáži mne přivedla nejen poptávka klientů,ale také poznatek, že mi chybí mezistupeň mezi relaxačními a sportovními masážemi. Medovka je nejen hluboce relaxační a detoxikační, protože se při ní uvolňují dlouhodobě uložené toxiny v těle a tako zrychluje metabolismus, ale také svými specifickými pumpovacími pohyby uvolňuje dlouhodobe zatuhlé svalstvo. Obrovským bonusem je také zjemnění a vyčistění  pokožky, pomoc při únavě a stresu a zvýšení vitality jak pokožky tak celého těla.


Nadále si  přeji své znalosti prohlubovat a rozšiřovat. Vystudovala jsem medicínské minimum a Českou školu klasické homeopatie. Pod vedením erudované lékařky  jsem nabyla velké množství poznatků  a informací o lidském těla a jeho nemocech,v rámci možností se naučila orientovat v lékařských termínech.Lékařka nás naučila hledat cestu při naší praxi,kdy a co nesmíme podcenit předala nám mnoho svých zkušeností a poznatků,které nelze získat z žádné literatury. V České škole klasické  homeopatie  jsem získala všechny dostupné vědomosti o homeopatických lécích, holistické metodě léčení a v neposlední řadě také o psychologii a filozofii. Česká škola klasické homeopatie  je ukončena velmi náročnou zkouškou, která je, společně s absolutoriem medicínského minima  podmínkou vstupu do České komory klasické homeopatie. Tuto komoru zaštiťuje Evropská centrální rada homeopatů,(ECCH)má stanoveny etické kodexy závazné pro homeopaty v celé Evropě a stanoveny přísné podmínky pro práci homeopata. 18.listopadu 2014 jsem splnila požadavky České komory klasické homeopatie a jsem 172 registrovaným profesionálnám poradcem v klasické homeopatii a členem České komory klasické homeopatie.

Ve studiu i nadále pokračuji v postgraduálních kurzech české školy klasické homeopatie, tak abych získala co nevíce nových poznatkuů nejen o lécích ale také o léčebných postupech chronických stavů.