Z mé praxe

Eva s dlouhodobou depresí, ztrátou vlasů a nadváhou II.

       Eva je nyní ve čtvrtém léku, to znamení že terapie probíhá už víc jak dva měsíce. V průběhu léčby prošla dvěma náročnějšími obdobími, kdy se projevily deprese a smutky více, jak definovala ona,,mám za sebou dvě  vážnějsí krize, ale v souřasnosti definovala svůj psychický stav jako dobrý. Co se týká fyzického stavu, tím, že si uvědomila souvislosti a hlavně změnila životní styl, to znamená, že se snaží snídat, pravidelně jíst, respektove si víc uvědomuje, že stav jejího těla je výsledkem toho jak se k němu chová ona, je evidentně štíhlejší, vlasová pokrývka se zkvalitňuje a hlavně působí mnohem vyrovnanějším a spokojenějším dojmem. Její okolí hodmotí tuto změnu jako velmi dobrou a pevně věřím, že Eva je na nejlepší cestě své problémy nejen zvládnout ale hlavně zvládnout svoje tělo a mysl ke své spokojenosti.

Eva s dlouhodobou depresí, nadváhou a ztrátou vlasů.

      Přišla ke mně mladá žena, která jako svůj hlavní problém definovala nadváhu a poměrně velkou ztrátu vlasů, která se projevila už i průsvitem pokožky ve vlasovém porostu. Když jsem s ní během homeopatického pohovoru procházela anamnézu, vyplynulo z ní mimo jiné, že jen v průběhu posledního roku byla v nemocnici se zánětem, střev, má za sebou autonehodu, vážné problémy v manželství a obrovský stres z nich vyplývající, vedoucí mimo jiného k tomu, že zapomíná nebo nemá chuť jíst a následně pak jí hodně a špatně. K tomu také pro uklidnění nervů a jeden z mála dosažitelných požitků kouří. Dochází k psychologovi, byla i u psychiatra. Bohužel i proto, že nevidí východisko ze svého stavu, nedokáže aplikovat do praxe jejich rady a pomoc. Ke mně přišla ve stavu, kdy už nevěří ničemu a ani nechce věřit. Prošly jsem spolu podrobně její stav a příčiny, znovu si řekla spoustu věcí nahlas a slyšela se, co říká a také si mnoho věcí přiznala. Navrhla jsme jí homeopatickou léčbu ale zároveň jsem jí musela sdělit, že nebude jednoduchá, respektive že jí ne vždy bude dobře, že bude muset své smutky odžít. Rozhodla se přesto do toho jít, zčásti proto, že věděla, že musí svůj stav řešit, zčásti proto, že se chtěla vyhnout vážnější léčbě a pochopiteně jako ženu ji trápil i problém s vizáží. Nyní je po druhém homeoptickém léku a i když  se smutkům nevyhnula, má dole 3 kilogramy a pocit že vlasy josu lepší. Ještě zdaleka nejsme na konci ale paní už ví, že má svůj osud v rukách, že když bude chtít,může ze sebou něco udělat. Třeba to nebude homeopaticky ale důležitý je výsledek ne cesta.A k té homeopatika právě tady pomohla.


Eva s atopickým exémem.

Můj web o hemeopatii si  našla mladá žena, profesorka matematiky a chemie na střední škole ale hlavně maminka.Měla velké problémy s atopickým exémem, který je si zhoršil v tehotenství a protože  má malé dítě a kojí pochopitelně nechce a nemůže užívat kortikoidy, respektive,když už nemůže vydržet,použije na noc mast. Díky své velmi náročné praci bohuže má poškozené zdraví i vlivem stresu. Homeopatie je pro ni byla jedna z možností, jako chemik a matematik je skeptik,ale k léčbě se rozhodla přistoupit proto, že dle jejího názoru jí minimálně nemohla uškodit a také proto, že při kojení stejně nemá mnoho jiných možností. Otevřeně přiznala, že to bere spíš jako pokus bez valného očekávání a já jsem jí pochopitelně také nic neslibovala.Připravila jsme jí první sadu léků a domluvila se s ní, že se mi ozve kdyby byl jakýkoli problém. Nekontaktovala mne a já jsem předpokládála., že si vše zřejmě rozmyslela a léčbu vůbec nezahájila. Asi po třech něsících jsem se jen pro kldi duše zeptala, zda se do terapie pustila nebo ji aspoň zahájila. Velmi mne překvapila, přesně mi matematicky v procentech popsala jak homeopatické zhoršení výskytu ložisek tak i zlepšení a nynější klidovou fázi. V téhle chvíli jsme po třech lécích na úbytku ložisek zhruba dnes níž  o 40% a hlavně se netvoří další. Paní je rozhodnuta v léčbě pokračovat.


Diabetik Adam

Obrátila se na mne maminka dvacetilehého Adama s dotazem. jestli bych pomocí homeopatik nedokázala podpořit hojení tříštivé zlomeniny pstu. Adam je  nejen diabetik ale trpí i řadou potravinových alergií,včetně nesnášenlivosti laktozy. Právě omezená možnost přijímání vápníku z mléka a mléčných výrobků mu pochopitelně velmi komplikuje jakékoli hojeni a hojení kostí obvzláště..Vzhledem k tomu,že přišli hned druhý den po úraze a Adam byl vzorný klient,podařilo se nám v relativně krátké době nejen potlačit otok a bolesti,tak aby mohla být aplikovaná dlaha ale také jsme dokazali nastartovat tvorbu vápníku v kostech a  podpořili pak hojení homeopatikem kostivalem, tak že ve výsledku byl Adam v pořádku v překvapivě krátké době.

 

Maminka Eva

Volala mi mladá mamnka,která o mně věděla od rodičů,že jde z přednášky o homeopatii u porodu a že má zájem dozvědět víc a případně nachystat sadu homeopatik k porodu. Termín měla za pět týdnů..Zpracovala jsem jí návrh,připravila  sadu homeopatik k porodu s nástřihem nebo bez nástřihu a chystala se jí za měsíc zavolat. Bylo milé překvapení když mi volala za čtrnáct dní,že chlapeček je na světě, je báječný,že nestihla díky zmatku užít homeopatika u porodu,ale že jí poporodní sada velmi pomohla a nyní už spolu řešíme jen podporu tvorby mléka.

 

Diabetička Eva

Evu znám už spoustu let,trpí težkým diabetem a život ji  zkomplikovala ještě  i vážná nemoc. Při chemotarapii se ji udělal na noze u palce velký vřed,díky němuž měla značné obtíže při chůzi a z lékařského hlediska bylo nezbytné jej otevřít a vyčistit. Předpokládalo se dlouhé a komplikované hojení,tělo bylo vyčerpané,stejně jako Eva. Nedovolila jsem si zasáhnout jinak než akutními léky.přesto se nám podařilo ránu zavřít a zacelit a dokonce i snížit bolestovost,což bylo pro Evu velkou úlevou.

 

Eviččiny starosti.

Maminku malé Evy znám už pár let.Poslední měsíce byla viditelně velmi vyčerpaná a vystresovaná. Nevěděla si rady s dcerkou,která i když byla naprosto bezproblémová žákyně 3.třídy, odmítala chodit do školy, začala velmi špatně jíst, byla smutná,neustále vyžadovala maminčinu přítomnost  a oproti dřívějšku mnohem méně komunikovala. Rodina byla naprosto v pořádku, rodiče spolu spolupracovali,poskytovali Evičce veškerou péči stejně jako starší sestra.

Až během pohovoru jsme se z maminkou dobraly toho,že Evička na jaře přišla o babičku, kterou měla velmi ráda, že maminka má nyní více práce ve firmě a i starší sestra více povinností ve škole a že možnou příčinou je Eviččina domnělá samota. Po dohodě s maminkou, která problém konzultovala i s lékařem jsme Evičce nasadili nejen homeopatickou léčbu ale našli i kompromis ve stravování a hlavně maminka si s Evou stanovila pravidla, která se obě snažily a snaží dodržovat. Je to běh na dlouhou trať, nicméně Evička chodí do školy bez problémů,našla si kamarádku, v oblékání už má zas ráda barvy a její svět je den ze dne veselejši.

 

Bakterie v moči.

Eva je moje dlouhdobá klientka s vážnými zdravotními problémy, ke kterým se přidal ještě komplikovaný stav v oblasti močového ústrojí.Neměla zánět močového měchýře,ale prožívala značně obtěžující stav,kdy velmi často musela močit,měla teploty,při močení ji bolelo v zádech byla stále unavená, bez nálady.Její lékařka přičítala Eviny problémy mnoha prodělaným léčbám v tomto roce a oslabení měchýře spolu s věkem a přechodem.Protože se stav nelepšil, nechala udělat rozbor moči, kde bylo zjištěno velké množství bakterií v moči.Opakovaně Evě nasadila antibiotika a když ani při užívání třetích se stav nelepšil, Eva se obrátila na mne.Mrzelo mne, že až tak pozdě, kdy už nebylo jednoduché stav zvrátit,ale podařilo se nám během asi deseti dnů vrátit stav k normálu a na následné kontrole už byla moč víceméně v pořádku.