Klasické a regenerační masáže


Masáže jsou nejstarším léčebným  a regeneračním  prostředkem užívaným již po tisíciletí k odstranění bolesti , nastolení dobré nálady a zotavení svalstva celého těla. Jsou výborným obohacením  péče o lidské tělo a jeho zdraví. Pokud je Váš život plný stresu a pracovního vypětí stávají se neodmyslitelnou součástí relaxace.
Masáž má mnoho pozitivních účinkú. Ten nejdůležtějsí je samozřejmě ve vyhledání problémového místa a jeho uvolnění cílenými hmaty, ale také ve zlepšení prokrvení. Tím se urychluje přísun kyslíku a současně dochází ke zvýšenému odplavování odpadních látek zadržovaných ve svalech. Urychlujeme tedy celkovou regeneraci organismu. Kromě fyzického působení mají také velmi blahodárný vliv na naši mysl. Dochází k celkovému uvolnění, odstranění únavy a stresu. Ten je obvykle hlavní příčinou ztuhlého a bolavého svalstva zejména v oblasti šíje a ramen. Pravidelnou masáží  se snižuje  nahromaděné napětí a staženým bolavým svalům navracím zpět jejich pružnost Masáž má také značně pozitivní dopad na psychiku. Již jen pocitem, že se o sebe pečujete se cítíte mnohem spokojenější, pozitivnější a máte více energie.

Nejčastěji požadovanpi masáží je masáž zad a šíje,která je v dnešní takřka nutností,protože většina z nás denně tráví mnoho hodin v zaměstnání a je tak vystavena jednostranné zatěži svalsta. U této masáže lze volit různou intenzitu masáže, kterou mohu podpořit dobře zvoleným  kvalitním olejem a dosáhnout tak pocitu relaxace a úlevy.

Po výrazném sportovním či jinak fyzicky náročném výkonu Vaše tělo ocení kromě masáže zad také masáž končetin ale je samozřmě,že tuto masáž lze absolovovat i třeba jen z důvodů potřeby celkového uvolnění a pro snazší regeneraci organismu.

Masáž není jen prostředkem k úlevě unavenému organismu ale je také velmi příjemnou relaxací.

Olejíčky,které v současné době nabízím svým klientkám a klientům jsou vždy pečlivě vybírány s ohledem na aromaterapeutické účinky a velmi podstatnou

roli hraje i výrobce,zkušenosti a také dostupné recenze kolegů a kolegyň. 

Olejičky neustále doplňuji a nabídku pravidelně obmněnuji.

Popis většiny olejů, se kterými pracuji najdete v sekci olejíčky s podrobným popisem.

               

Masáž je skvělým prostředkem k uvolnění těla i mysli. Nelze ovšem idikovat v případě nachlazení,vysokého tlaku , závažných onemocněních  všeho druhu a důležitým předpokladem je také celistvá a zdravá kůže.

Konraindikace masáží - kdy není vhodné masáž absolovovat

  - při jakékoli nemoci, zvláště pak virového původu

  - při onkologické léčně - vždy jen na doporučrní lékaře

  - při duševní a psychické nepohodě

Vždy před masáží informujte svého terapeuta o svém zdravotním stavu, zda jste medikováni a pokud jste stálými klienty, tak zda u Vás nedošlo k nějaké změně v léčbě, či zda absolovujete i jiné terapie.