Masáž těhotných

    Masáž těhotných je velmi specifická.Je jedinečná  a pokaždé jiná, jako je každá maminka jiná a jak se mění její tělo a potřeby.Při masáži těhotných je velmi důležitý individuální a citlivý přístup a dobře provedená masáž je skutečným balzámem pro tělo i duši nastávající maminky a její děťátko,protože maserka si vždy musí uvědomovat že její práci si vybrali dva lidé..dva lidé kteří jí věří...maminka a její dítě a to je pro ni  dar i závazek.

   Těhotenstvi je krásné období těšení se a radosti ale také dobou kdy maminčino tělo musí snášet zvýšenou zátěž fyzickou i psychickou.Těhotenská masáž pomůže mamince uvolnit tělo,uleví od bolesti zad,pocitů těžkých nohou a zmírní otoky.Snižuje také také stes a napětí,prospívá toku kyslíku ,pomáhá zmírňovat bolesti hlavy ,pocity nevolnosti a v neposlední řadě zlepšuje spánek.

Vycházím z technik klasické masáže.
Masíruji šíji (na přání klientkyi s vlasovou částí), záda v hrudní oblasti a mezižeberní svaly, plosky nohou,lýtka a stehna. Masáž těhulek provádím v pozici vleže na boku na masážním lůžku.Maminku si napolohuji tak aby se jí co nepohodllněji leželo,vypodložím kolena a kotníky a podložím bříško,pokud si to maminka přeje. Masáž se provádí velmi jemnými a citlivými hmaty za použití těch nejkvalitnějších olejů. Masíruji ve dvou fázích,t.j, maminku si přepollohuji nanejvýš po dvaceti minutách z jednouho boku na druhý,tak aby moje práce pro ni byla co nejpříjemnější. Nemasíruje se oblast beder a kříže, která by neměla být v těhotenství zvýšeně prohřívána.

Také na přání maminky mohu velmi jemnými tahy vetřít olejíček do pokožky bříška aby se zlepšila a zvýšila pružnost kůže a zabránilo se tak vzniku strií. 

Pravidelná masáž usnadňuje průběh těhotenství i porodu a Vaše miminko ji vnímá jako velmi příjemný podnět. Jedná se o naprosto bezpečnou techniku, která přináší fyzické, psychické i emocionální uvolnění. V těhotenství je tato masáž skutečným balzámem a celkově harmonizuje psychiku a pohodu těhotné ženy.

Je vhodné ji aplikovat i v období šestinedělí, kdy pomáhá k rychlejší regeneraci těla maminky, břišním svalům umožní rychleji získat svůj původní tvar a především stabilizuje psychickou rovnováhu.

Kontraindikace...kdy není vhodné masáž provádět

      - první trimestr

      - rizikové těhotenství

      - virové onemocnění

      - cukrovka

      - zánětlivá onemocnění

      - zvracení,průjmy a težší nevolnosti

      - nejasné bolesti břicha

      - hodně vysoký nebo naopak velmi nízký krevní tlak

      - mdloby

      - krvácení,špinění

Obecně platí..pokud si nejste jistá zda jsou pro Vás masáže vhodné ..zeptejte se svého lékaře na doporučení a já Vás prosím..vždy když budete cítit nějakou pochybnost nebo se něco na Vašem stavu změní..vždy mne na tuto skutečnost upozorněte...jsem tu pro Vás a Vaše zdravi.